Jak urządzić modnie mieszkanie?

To czy mieszkamy z klasą, świadczy o naszej kreatywności i wyczuciu smaku. Pokaż mi jak mieszkasz, a ja powiem ci kim jesteś, głosi słynne powiedzenie i bardzo dużo jest w nim prawdy. Wnętrze urządzone zgodnie z najnowszymi trendami sztuki designerskiej, przyniesie tobie zarówno komfort psychiczny i satysfakcję oraz podniesie twój prestiż osobisty wśród znajomych i przyjaciół. Jakie są jednak najlepsze zalecenia, które pomogą uzyskać pożądany efekt? Oto kilka z nich.

Po pierwsze, dobierz odpowiednie kolory do pomieszczeń. Dla ścian rekomendowane są zwłaszcza barwy jasne, ciepłe, które wzmocnią wrażenie przestronności pomieszczenia. Ponadto „praca” światła w pokoju gościnnym bądź sypialni będzie efektywniejsza, sprawi, że mieszkanie będzie bardziej widne i świetliste. Nie od dzisiaj wiadomo, że każda barwa inaczej wpływa na nasze samopoczucie, ludzka psychika inaczej nastawia się do koloru niebieskiego (barwa rozsądku i emocjonalnej powściągliwości), a zupełnie w inny sposób radzi sobie z barwami żółci i zieleni (spokój wewnętrzny, poczucie bezpieczeństwa i bliskości).

Po drugie, należy pieczołowicie podejść do kwestii doboru mebli i wyposażenia. Umeblowanie nie powinno być gigantycznych rozmiarów, tak aby wizualnie nie zawłaszczało dużej części pomieszczenia. Wywoła to niepożądany efekt przytłoczenia i ciężaru. Stół czy ława kawowa powinna być funkcjonalna, ale nie za duża.

Po trzecie, pozostaje kwestia wystroju i elementów zdobniczych. Najlepiej, żeby aranżacja związana była z Twoją osobowością, czy temperamentem, ponieważ sprawi, że jeszcze bardziej będziesz czuł się jak u siebie. Jeśli jesteś estetą i cenisz sobie sztukę, warto ozdobić ściany w modne obrazy. Dla osób ceniących sobie piękno przyrody, skutecznym rozwiązaniem są drzewka bonsai, czy adaptacja balkonu na potrzeby roślin doniczkowych. Spektakularny efekt estetyczny w pomieszczeniach o białych lub kremowych ścianach dadzą meble hebanowe i ozdoby z bursztynu.

Mieszkanie jest Twoim prywatnym królestwem i tylko od Ciebie zależy, czy zdołasz go przemienić w wymarzony świat.

One thought on “Jak urządzić modnie mieszkanie?

  1. Dorzuciłaby kilka gadżetów elektronicznych zgodnie z modą inteligentnego domu i mamy idealny projekt mieszkania.

Comments are closed.