Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Osoby, które potrzebują nabyć mieszkanie, zwykle długo zastanawiają się czy wybrać lokal na rynku wtórnym czy na rynku pierwotnym. Obecnie deweloperzy są bardzo aktywni, dlatego w większej części kraju kupujący mają wybór i mogą kupić zarówno mieszkanie nowe jak i używane. W najlepszej sytuacji są nabywcy w największych miastach, gdzie wybór jest naprawdę duży. Okazuje się, że mieszkania nowe budowane przez deweloperów, mają zdecydowanie więcej zalet niż lokale z rynku wtórnego.


Jakie mieszkania budują współcześnie deweloperzy?


Firmy deweloperskie obecnie aktywnie działają zarówno na terenie dużych miast jak i mniejszych ośrodków. Prowadzą one cały szereg nowoczesnych inwestycji, w ramach których można kupować lokale mieszkaniowe o różnej powierzchni. Gdy jesteśmy zainteresowani zakupem mieszkania od dewelopera możemy obejrzeć nawet kilka lokali w ramach różnych inwestycji. Jest to bardzo dogodne, bo można porównywać ze sobą mieszkania na różnych kondygnacjach, w innych lokalizacjach oraz w innym typie zabudowy. Ogromnym plusem mieszkań nowych jest fakt, że nabywca może wszystko od zera urządzić sobie według własnego gustu i według własnych potrzeb. Wielu deweloperów zgadza się także, aby wprowadzać pewne zmiany na prośbę przyszłych nabywców. Można więc poprosić o dostawienie ścianki działowej czy poszerzenie drzwi do salonu. Należy pamiętać także o tym, że mieszkania od dewelopera są dużo bardziej estetyczne niż te z rynku wtórnego. We współcześnie budowanych lokalach wszelkie instalacje są pochowane dlatego wnętrz mieszkania nie są widoczne żadne rury.


Jakie jeszcze inne powody przemawiają za tym aby nabyć mieszkanie od dewelopera?


Współcześnie budowane mieszkania mają bardzo wygodne i ciekawe układy wnętrz. Można na przykład kupić mieszkanie na poddaszu ze skosami albo zdecydować się na lokal, w którym sypialnia jest połączona z łazienką. W nowych mieszkaniach coraz częściej są wydzielone specjalne garderoby a w salonach są duże okna tarasowe. Ważnym plusem jest także występowanie dużych balkonów, tarasów oraz ogródków na parterze. Do nabywców z pewnością ważny będzie także zewnętrzny widok budynków oraz ich otoczenie. Współcześnie budowane bloki mają ciekawą architekturę a otoczenie wokół zwykle zagospodarowane jest przez najlepsze firmy zajmujące się architekturą krajobrazu. Ważnym plusem jest także występowanie garaży podziemnych oraz monitorowanie okolicy budynków mieszkalnych. Wreszcie nie można zapominać, że dzięki nowoczesnemu budownictwu nowe mieszkania są tańsze w eksploatacji. Mieszkańcy mogą więc cieszyć się z niższych rachunków, na które wpływa także fakt, że takie lokale zarządzane są przez wspólnoty mieszkaniowe a nie przez spółdzielnie.